CD Třeboňští pištci - Aj, růže rozvila se
(s DPH)
Patříte-li k milovníkům starých časů, fotografií a pohlednic, nenechte si ujít pozvánku na znovuotevření a rozšíření výstavy s názvem
Výstava již byla v Třeboni na sklonku roku 2022 (3. 12. 2022 – 8. 1. 2023) a nyní bude opět k vidění od 17. února 2023 v Galerie 105.
Otevírací doba:
Pro velký zájem veřejnosti se pořadatelé rozhodli při znovuotevření výstavu doplnit a rozšířit nejen o nové fotografie, ale také o kvíz určený všem návštěvníkům.
Kromě historických fotografií a pohlednic Třeboně ze sbírek Spolku přátel Třeboně, Státního oblastního archivu a sběratele Jana Fanty, které dokládají, jak kdysi vypadaly jednotlivé ulice starého města, zámek, klášter či domy na předměstí, se můžete těšit na téměř 70 nových fotografií, za jejichž vznikem stojí většinou proslulý třeboňský ateliér Bronislava Kocipińského. Přijďte se podívat, jak se mu podařilo zachytit slavnostní okamžiky i každodenní život ve městě. Na nově vystavených fotografiích můžete nahlédnout do výkladních skříní dnes už neexistujících třeboňských obchodů, ale třeba také do místních jeslí a škol, anebo si připomenout, jak kdysi vypadaly trhy na náměstí.
Výstava bude otevřená do 26. března 2023.
Výstavu pořádá Galerie 105 ve spolupráci se Spolkem přátel Třeboně.
Vstupné dobrovolné.
V pátek 24. března v 17.00 jste též zváni pozvali do Galerie 105 na přednáškou PhDr. Jiřiny Psíkové Příběhy třeboňských parků.
Zimní výstava byla zahájena v pátek 2. prosince v 17.00 přednáškou PhDr. Jiřiny Psíkové,; věnovala se historii a příběhům třeboňských měšťanských domů.
Na výstavě budou představeny historické fotografie a pohlednice Třeboně ze sbírek Spolku přátel Třeboně, Státního oblastního archivu a sběratele Jana Fanty. Celkové pohledy na Třeboň i detaily ulic starého města, zámku, kláštera a domů na předměstí dokládají původní vzhled našeho města v období let 1800–1922. Přijďte porovnat minulé se současným a zjistit, jak se během posledního století některá místa změnila k nepoznání.