Třeboňské seníky
Třeboňské seníky na mokrá luka okolo jihočeské Třeboně odnepaměti patřily. Dnes je to fenomén zdejší krajiny. Kde se zde vzaly a k čemu...
Třeboňské seníky na mokrá luka okolo jihočeské Třeboně odnepaměti patřily. Dnes je to fenomén zdejší krajiny. Kde se zde vzaly a k čemu...
Přírodní památka Branská dubina se nachází na jih od Třeboně u Branné. Tvoří cenný biotop pro řadu chráněných druhů brouků a ptáků.
Informační servis pro turisty, zajišťování průvodcovských služeb, prodej map, suvenýrů, průvodců. Předprodej vstupenek.
Štěpánek Netolický je významnou osobností třeboňského rybnikářství. Postavil řadu rybníků, ale věhlasu dosáhl stavbou geniální Zlaté stoky.
Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan je významná osobnost třeboňského rybníkářství. Je mj. autorem rybníka Rožmberk a Nové řeky.
Petr Vok po smrti svého bratra Viléma převzal Rožmberské dědictví a jako poslední Rožmberk zemřel v roce 1611 v Třeboni.
Václav Březan, významný archivář a kronikář ve službách Petra Voka. Díky němu přestěhována rožmberská knihovna z Krumlova do Třeboně.
Mikuláš Rutard patří mezi významné osobnosti třeboňského rybníkářství. Jeho učitelem byl Štěpánek Netolický. Postavil rybník Staňkovský a Hejtman.
Učitel Václav Hucek založil v roce 1883 v Třeboni Bertiny lázně, a dal tak základ novodobým třeboňským slatinným lázním.
Josef Šusta (1835 – 1914) významně ovlivnil rybníkářství střední Evropy. Pomník Josefu Šustovi byl postaven na hrázi rybníka Svět.
František Líbal je malíř z Veselí n. Lužnicí, který často pobýval v Třeboni a maloval třeboňskou a veselskou krajinu.
Mezi významné rodáky Třeboňska patří malíř a sochař Jan Kojan, který se narodil v Kojákovicích, a na Třeboňsku také tvořil.