CD Třeboňští pištci - Aj, růže rozvila se
(s DPH)
Při pobytu v Třeboni a na Třeboňsku si nenechte ujít návštěvu vyhlášených třeboňských trhů.
Trhy jsou mnoha set let stará osvědčená forma přímého prodeje a setkání výrobce se zákazníkem.
Trhy v Třeboni mají velmi dlouhou tradici. Budeme-li hledat ve Státním archivu, nalezneme listinu ze dne 22. 8. 1480, v níž král Vladislav II. na žádost Voka z Rožmberka povoluje městu Třeboň konat výroční trh svatého Filipa a Jakuba se sedmidenním trváním.
Pořadatelé současných trhů v Třeboni (většinou Město Třeboň) se snaží zajistit na trzích vhodný sortiment a vysokou úroveň prodeje. Cílem je zorganizovat trhy tak, aby se cítili dobře prodávající i kupující, a aby se obě strany do Třeboně i rádi vraceli. Pořadatelům v Třeboni se toto úspěšně daří.
Trhy se konají v historickém centru města, tj. na Masarykově náměstí, většinou v sobotu, od 9 do 17 hodin.
Tradiční klasická nabídka třeboňských trhů:
Novodobé řemeslné trhy v Třeboni se začaly konat po roce 1989 a těší se dodnes velké popularitě.
Trhy v Třeboni se konají buď jako samostatná událost, a nebo jsou doprovodným programem jiných třeboňských slavností či festivalů. V tomto druhém případě se pořadatelé trhů snaží, aby alespoň část sortimentu byla tematicky zaměřená na právě konanou událost.
Novodobé farmářské trhy se v Třeboni poprvé konaly v roce 2011. Zpočátku v pravidelných intervalech, ale nyní jsou pouze několikrát do roku.
Farmářské trhy mívají v nabídce rybí výrobky, sýry, bylinky, včelí med, zemědělské produkty, květiny... Trhy jsou většinou spojeny i s řemeslnou nabídkou.
Trhy mají u nás na Třeboňsku velkou tradici, a je o ně celoročně velký zájem, a proto mají samostatnou rubriku Třeboňské trhy, kde zveřejňujeme aktuální pozvánky s doprovodnými informacemi.
Jste-li prodejce a máte zájem o aktivní účast, obraťte se na TIC Třeboně.