CD Třeboňští pištci - Aj, růže rozvila se
(s DPH)
Pozvánka pro všechny milovníky klasiky, starých aut do Lomnice nad Lužnicí v pátek 6. září 2024.
Tento den jihočeská Lomnice bude hostit přehlídku automobilových veteránů, neboť do města (v podvečer) zavítají stroje, které psaly automobilovou historii.
Hodnotné skvosty začnou do Lomnice přijíždět ve směru z Dunajovic a Slověnic krátce před 17:30.
Nejzajímavějším místem k jejich sledování bude prostranství před městským úřadem, kde si organizátoři připravili pro účastníky takzvanou průjezdní kontrolu. Díky tomu, že na náměstí 5. května nablýskaná vozidla zastaví, budou mít diváci možnost si všechna prohlédnout zblízka. Poté budou veterány pokračovat přes Mazelov a Ševětín dál po trase první etapy.
Nabité startovní pole slibuje skvělou podívanou. Diváci se můžou těšit na legendární i méně známé značky. Jmenujme například Jaguar, Lagonda, Bentley, MG, Triumph, Mercedes-Benz, Porsche, Austin Healey, Chevrolet, Maserati, Škoda, DeLorean, Ferrari, Daimler nebo Alfa Romeo. Nejstarším vozem na trati by mělo být MG C-Type vyrobené v roce 1931, které na jih Čech přiveze posádka Curtis Liposcak – William Putnam ze Spojených států amerických.
K programu 2024:
Více informací je průběžně zveřejňováno na www.southbohemiaclassic.cz.
TIP TŘEBOŇSKA.CZ: Pozvánka i na další kulturní akce města Lomnice nad Lužnicí
Co znamená "setinová rallye"?
Setinové rallye se zásadně odlišují od ostatních českých veteránských akcí. Cílem pořadatelů je akce srovnatelná s prestižními zahraničními podniky tohoto typu – pro účastníky je připraven nejen kvalitní roadbook podle mezinárodních standardů, ale především zkušené časoměřičské týmy, které disponují potřebnou technikou pro měření na 1/100 sekundy přesně. Setinová rallye tedy není jen srazem či pouhou vyjížďkou, ale profesionálně zorganizovanou akcí s pevně stanovenými pravidly, kde o vítězi rozhoduje perfektní souhra řidiče, spolujezdce a jejich vozu.
Základním principem setinového rallye je, že celá soutěž (jednodenní nebo vícedenní) je rozdělena do několika etap, které posádky projíždějí dle stanoveného jízdního průměru. V cíli těchto etap jsou časové kontroly (ČK), do kterých musí posádka přijíždět ve stanovenou minutu, což ale nebývá pro drtivou většinu účastníků větší problém. Jízdní průměry jsou nastaveny tak, aby je zvládly i starší vozy, a tak se před ČK spíše čeká.
Kromě toho pořadatelé samozřejmě dbají i na to, aby účastníci měli během akce dostatek času i na setkání s přáteli a stejně naladěnými lidmi.