CD Třeboňští pištci - Aj, růže rozvila se
(s DPH)
Původně stála ve Stříbci dřevěná obecní kaple na hrázi rybníka Starého z roku 1649 a kaplička na Jannově (Mácově) vršku. Nedostatečný prostor a zchátralý stav vedl k jejich zboření. Namísto kapličky z Janova vršku byl postaven kamenný kříž u křižovatky cest vedoucích do Stráže nad Nežárkou, Mníšku, Lutové a středu ovce. Kříž zde stojí dodnes.
Místní občané velmi usilovně stáli o svůj kostelík. Tato snaha vyústila v 60. letech 19. st. až do finanční sbírky pod záštitou obecního zastupitelstva a starosty Antonína Hofbauera. Položení a vysvěcení základního kamene bylo 21. 6. 1860. Kostel postavil dle vlastního projektu stavitel Matěj Šetka z Jindřichova Hradce. Již příští rok 16. 10. 1861 hotový kostel vysvětil českobudějovický biskup Jan Valerián Jirsík, český vlastenec a zakladatel českých škol v kraji.
Kostel je jednolodní, s věží mimo půdorys lodě v ose průčelí. Loď kostela má čtvercový půdorys a obdelníkové kněžiště má stejnou šířku jako loď. Sakristie je čtvercová a je netypicky postavena za kněžištěm v ose lodě.
Interiér je vybaven cenným dřevěným vyřezávaným mobiliářem vyrobeném v klasicistním a empírovém stylu, vycházejícím z prvků gotiky, barokního slohu i antiky.
Oltářní obraz sv. Jana Nepomuckého je olej na plátně z roku 1895, podepsán Karel Böhm, Třeboň. Je to vysvěcená kopie obrazu, jehož originál z doby výstavby kostela byl po poničení v r. 1895 přemístěn (jako znesvěcený), nad schodiště vedoucí na kůr. Autorem originálu z roku 1861 je páter B. Kamarýt, jehož oleje a fresky zdobí řadu kostelů po celých jižních Čechách.
Na vedlejším oltáři stojí polychromová vyřezávaná dřevěná socha piety rakouského původu z 1. pol. 17. stol, která sem byla přenesena z původní obecní kapličky.
Na pilíři triumfálního oblouku je obraz z roku 1865, který je kopii P. Marie Českobudějovické.
Před kostelem na kamenném podstavci je kříž s Kristem z roku 1860.